PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300852}

Anioł śmierci

Ange de feu
7,6 511
ocen
7,6 10 1 511
Anioł śmierci
powrót do forum serialu Anioł śmierci

obejrzałam dziś pierwszy odcinek w całości, za tydzień będzie kolejny- ostatni. ale nie obejrzę bo wyjeżdżam akurat wtedy, zastanawiam się czy znajdzie się tu ktoś taki kto obejrzy i mi napisze co i jak? chciałabym wiedzieć co się wydarzy bo mnie wciągnął a z neta raczej nie ściągnę O.o
bardzo bym była wdzięczna :D

lubie takie filmy, w których trzeba i można myśleć, rozwiązywać zagadki, ale wcześniejsze które oglądałam, można było się domyśleć kto zabił, w tym - nie potrafię.

stawiam ze macza w tym palce gostek z wąsem wraz z ojcem Lory, i innymi osobami z miasteczka, matka Lory też była coś z tym że zwariowała. Kto zabił? nie wiem. ale coś wydaje mi się że tego w samochodzie, kolega lory z cmentarza.
czy ktoś mógłby mi powiedzieć:
-Co takiego sie wydarzyło ze tego detektywa tak nie znosza?
a jak już ktoś oglądnie następny odc bądź już go gdzieś indziej widział:
- Proszę bardzo o opisanie mi tych najważniejszych wydarzeń!

cajfer

Hej!

Ja tez jestem na swiezo po obejrzeniu tego filmu. Wydaje sie intrygujacy. Jesli nie zapomne, bede ogladac go w przyszlym tygodniu i z pewnoscia zostawie wiadomosc dla Ciebie...

A co do podejrzen... To wydaje mi sie, ze ten komisarz w przeszosci mial ukochana ktora zamordowano. Bardzo mozliwe ze w jej smierc zamieszani byli ci mysliwi w tym i ojciec Loli. Morderca moze byc ten chlopak ze cmentarza, jest niesamowicie tajemniczy. Nie wiadomo kim jest, ani jaka ma przeszlosc. Moze jest dzieckiem tej zamordowanej i teraz sie msci... On powiedzial a wlasciwie pokiwal glowa ze nigdz nie kochal matki,... bo moze jej nie mial! A w tzm zwiastunie komisarz krzyczy do jakiejs kobiety - my mielismy tylko po 15 lat!!! To wszystko jest jakies podejrzane... Zobaczymy... Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu!!!

asianna

dziękuje bardzo i ja również pozdrawiam!! ;D
jesteś moja jedyna nadzieja :D
wiec jeśli nie zapomnisz oglądnij, bo ten film jest świetny, a ja akurat muszę wyjeżdżać w poniedziałek ;/
Pozdrawiam!

cajfer

O NASTEPNYM ODCINKU:

W Castelnac trwa śledztwo w sprawie tajemniczych przypadków śmierci kilku mężczyzn należących do
lokalnego grona myśliwych. Kapitan Noel Courtal i sędzia śledczy Claude Ferrer ustalają, że każdy z zamordowanych
dostał na krótko przed śmiercią zawiadomienie o własnym zgonie z dołączoną do niego małą figurkę Madonny.
Wszystko wskazuje na to, że ktoś dokonuje dzieła zemsty i następny na czarnej liście będzie Marc Sorel lub
Jacques Vallardes. Noel Courtal domyśla się, że sędzia coś przed nim ukrywa. Nadal nie wie jednak co. Tymczasem
Ferrer zabiera z archiwów policji gazetę sprzed 20 lat, gdzie znajduje się artykuł na temat cygańskiej rodziny,
która spłonęła żywcem.
Marc Sorel przyjeżdża do Castelnac na pogrzeb Oliviera Cordaya - ostatniej ofiary tajemniczego mściciela.
Wyjawia Ferrerowi, że on też znalazł na tarasie swojego mieszkania figurkę Madonny. Przesyłkę odebrała Francoise
i to ona zginęła zamiast męża. Nie znaczy to jednak, że Marc jest już bezpieczny. Mężczyzna wspomina też sędziemu
o niemowlęciu, które jako jedyne ocalało z cygańskiej rodziny. Marc znalazł w obozowisku płaczącego chłopca
i zawiózł go do sierocińca. Tam nadano mu nowe imię i dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Zaniepokojony tym sędzia
Ferrer podejrzewa, że to właśnie ów chłopiec, teraz już dorosły człowiek, mści się za tragedię swojej rodziny. Badając
ten trop, odkrywa, że dziecku nadano imię ALEX.
Noel Courtal próbuje tymczasem zbliżyć się na nowo do swej dawnej ukochanej z czasów młodzieńczych - Patricii,
córki zmarłego Oliviera Cordaya. Jej rodzina była przeciwna znajomości nastolatków, próbowała ich rozdzielić. Noel
dowiaduje się, że gdy po próbie ucieczki 14 - letnia Patricia wróciła do domu, zmuszono ją do przerwania ciąży. Jednak
nie on był ojcem jej dziecka. Po tym wydarzeniu dziewczyna popadła w schizofrenię, trafiła do zakładu zamkniętego.
Własne śledztwo w sprawie wydarzeń sprzed lat prowadzi też Lola. Domyśla się, że ojciec nie powiedział jej
całej prawdy. Alex wyjawia jej, że grono myśliwych, a więc także jej ojciec, miało bezpośredni związek z tragedią
cygańskiej rodziny. Dziewczyna nawet nie przypuszcza, że ją samą łączy znacznie więcej z dramatycznymi wydarzeniami
sprzed lat, niż mogłaby przypuszczać.

cajfer

Czyli bardzo mozliwe że to ALEX zabija, ale nie chciałbym tego. :D
ale jeśli już no to trudno się mówi.. hym musze wykombinować skąd wziąć ten film. :D

cajfer

Hey! Ja też dzisiaj oglądałam, i bardzo mi się spodobał. Lubię oglądać francuskie seriale ;))). A nie myślicie że za tymi zabójstwami może stać kuzynka Loli? Dla mnie to ona jest też podejrzana.(razem z Alexem) Niby cicha woda, ale kto wie? Może by się chciała zemścić na ojcu za to, że nie poznała dobrze swojej ciotki np. Trzeba poczekać do następnego pon., to się okaże ;).

paula308

cicha woda brzegi rwie, ale mi się w niej nie podoba tylko to ze cały czas całuje Lole :D a co do Alexa to prawie pewne ze to on < nie bylo go jak Lola wybiegła zobaczyć co to za krzyki jak się palił ten w samochodzie), hmm mści się, no, ale nie chciałabym zęby go zapuszkowali, czy - co gorsza zabili... :\ On i Lola pasują :D

ja ma takie coś ze zawsze jakieś pary łącze. maskara

cajfer

A mi na parę bardziej pasują Lola i Noel :D.

cajfer

Ale co do Alexa, to też uważam że szkoda by było, jakby go zapuszkowali ;))).

paula308

A no właśnie dziewczyny... my zawsze tak mamy, że zaraz parujemy. Ja to układałam tak... Początek o! ona ładna (Lola) i on przystojniaczek (Alex), może coś z tego będzie :D Ale... sytuacja zmienia się z coraz bardziej tajemniczym charakterem Alexa i przybyciem kolejnego przystojniaczka komisarza, który wciąż się czepia Loli, a wiadomo wszem i wobec, że kto się czubi ten się lubi. Moja prognoza na przyszłośc: Alex zabójca pójdzie siedziec (;( szkoda ), Lola i Komisarza zostaną "przyjaciółmi". Ale moja intuicja kryminalna zazwyczaj mnie myli, więc wszystko okaże się w poniedziałek...:) Pozdrawiam:D Udanych wyjazdów:P

asianna

Hehe bardzo możliwe ale z tego co widziałam w zapowiedziach, ukochana komisarza siedzi w zakładzie zamkniętym, więc czegoś więcej z Lolą raczej nie będzie. Najwyżej tak jak powiedziałaś zostaną przyjaciółmi, co do Alexa to jestem prawie pewna ze to on zabija wszystkich ( nie licząc matki Loli, która sama się zabiła)... ale tego już nie zobaczę, ;( za parę godzin jadę i kurde akurat dziś musi być ostatni odcinek jakby nie mogli dać wczoraj ;/
trudno, mam nadzieje ze mi moje drogie napiszecie co i jak.
życzę miłego oglądania :*

cajfer

ja też wyjeżdżam;( film świetny, uwielbiam Frederica, świetnie grał w tym filmie, mam nadzieję, że dowiem się, jak zagadka zostanie rozwiązana:)

aguchaaa

Moim zdaniem Laura nie jest prawdziwym dzieckiem sędziego,może jej rodzice byli tymi spalonymi Romami.I to raczej nie Alex jest mordercą,stawiam na policjanta.

bambi_8

Policjant musi mieć wspólnika,ale nie mam pojęcia kto to mógłby być.

bambi_8

Bambi jaka intuicja <pełen podziw> brawo!!

Drogie urlopowiczki, w tym momencie rozpoczynam opis, będzie długi i zawiły, ale mam nadzieję, że się połapiecie co i jak.
<SPOILER>
Początek: Odbywa się pogrzeb tego ostatnio zamordowanego (spalonego w aucie). Komisarz obserwuje całą uroczystośc. Widzi podjeżdzającą karetke z której wysiada jego dawna ukochana w tragicznym stanie - brak kontaktu ze światem. Jest na pogrzebie, bo jest córką zmarłego, ma na imie Patricia. Po pogrzebie komisarz idzie do jej matki, pyta co się stało z tą dziewczyną, jednak matka nie chce nic powiedziec. Idzie więc do szpitala, rozmawia z lekarzem i okazuje się, że dziewczyna była w ogromnym szoku po usunięciu ciąży. Komisarz wie, że to nie było jego dziecko, Patricia w przypływie świadomości wyjawia mu nazwisko... Komisarz chce potwierdzenia od matki, jednak ta mu takiego nie daje, wykręcając się na wszystkie możliwe sposoby...
Tymczasem nadal trwa śledztwo... Ojciec Loli wyjawia temu łysemu Sędziemu, że w miejscu w którym spalono Cyganów znalazł kosz z dzieckiem, które oddał do domu pomocy społecznej. Sędzia w okularkach łysy odkrywa, że tym dzieckiem był Aleks... przekazuje tę wiadomośc swojemu kumplowi od polowan temu Zarozumialcowi z Wąsikiem, (mam nadzieje, ze kojarzycie, bo nie mam talentu do zapamiętywania francuskich nazwisk). Ten obwarowuje się w swoim domu i czeka na Aleksa bo wie, że będzie go chciał zabic.
Wcześniej Lola żąda od Aleksa by powiedział jej wszystko co wie na temat wydarzeń sprzed lat. Chłopak wyjawia jej to w ruinach kościoła w pobliżu miejsca w którym zgineli Cyganie. Mówi, ze slyszał przypadkiem rozmowe dwóch z tych myśliwych (Zarozumialca z wąsiekiem i tego Casanovy). Zarozumialec przyznał sie do podpalenia. Lola szuka informacji o rodzinie Cyganów którzy spłonęli. Rozmawia z lekarzem który mówi jej, że pół roku przed tragedią przyjmował w obozie Cyganów poród, urodziły się wówczas bliźniaki: Chłopiec i dziewczynka! Po powrocie do domu, Lola dowiaduje się od policji, że to Aleks jest tym uratowanym chłopcem, który ma motyw do zabijania. Aleks widzi, że policja szykuje na niego obławę, ucieka i dzwoni do Loli, prosząc by przyjechała do starego koscioła. Tam przyznaje się do zbrodni i wyajwia ze chce zabic tej nocy Zarozumialca, a Jej Ojca zostawi w spokoju ze względu na nią. Ją samą ogłusza i ucieka. Lola po ocknieciu jedzie na policję, a następnie do domu Zarozumialca. Niestety dobrze przygotowany Zarozumialec strzela do Aleksa rani go w brzuch, Aleks rani tamtego w ramię. Lola wyjawia w ostaniej chwili Aleksowi, ze ten miał siostre. Chłopak umiera...
Lola jedzie wraz z kuzynką do swego wuja by wszystko wyjaśnic do końca. Ten wyjawia jej historie jej najbliższej rodziny, która rozgrywała się jakby w tle wydarzen z Cyganami. TAMTEGO DNIA Lola - dziecko bardzo zachorowała, a ojciec musiał wyjśc bo koledzy go do tego zmusili. Z małą i jej matką został Matki Brat. Dziecko zmarło nad ranem. Matka nie mogła w to uwierzy, doznała szoku. Chwile później wrócił Ojciec z koszykiem w którym było dwoje dzieci bliźniaki dzieczynka i chłopiec. Matka odrazu porwała dziewczynke z radosnym okrzykiem: Lola wyzdrowiała. Następnego dnia Ojciec zawiózł chłopca do opieki społecznej... Tak więc "Lola" i Aleks byli rodzeństwem! (a myśmy ich parowały!) Po tym jak Wuj opowiedział jej tą historie, następnego dnia przyjechał ojciec i wszystko potwierdził... Dziewczyna zdruzgotana nie wie kim jest... Kończy się jak Ojciec z "Lolą" stoją nad grobem Matki i prawdziwej Loli. Ojciec pyta, czy jeszcze kiedykolwiek nazwie go Tatą, ona odpowiada ze nie wie, ze postara sie dowiedziec coś o sobie i swojej prawdziwej rodzinie.
Wracając do komisarza i jego ukochanej Patricii. Gdy mieli po 15 lat uciekli z domu. Byli głodni więc przyłączyli się do obozu Cyganów, nie mieli pieniedzy więc Patricia sprzedała Cyganom swoją kurtkę. Tą kurtkę poznał jej ojciec i to był "Jego" dowód na to, ze to Romowie coś zrobili jego córeczce. Przez to właśnie myśliwi ich spalili (swoją drogą, ze byli w stanie nieważkowści<jedyny trzeźwy był Sędzia Sorel, ktory zostawił w domu chore dziecko, niestety koledzy subtelnie go ogłuszyli. Ocknął się dopiero po rzeźi i wówczas zabrał dzieci, reszta jw.) Dziewczyna Patricia chciała uciec z domu, bo była gwałcona przez przyjaciela ojca, zaszła z nim w ciąże. Tym przyjacielem był ów Sędzia Łysy w Okulrakach, który z komisarzem prowadził śledztwo. Komisarz upewnia się o tym podsłuchując rozmowę Sędziego z Zarozumialcem w szpitalu. Na komisariacie zostawia Sędziemu nabity pistolet a ten popełnia samobójstwo. Zarozumialec idzie do więzienia za zabójstwo Aleksa i zbrodnie sprzed lat.

WNIOSEK: Hmmm... Wszyscy winowajcy ukarani, sprawiedliwości stało się za dośc. Trzy traumatyczne wątki: śmierc malego dziecka i zamiana na inne, gwałt na nieletniej, mord na Cyganach...ech strasznie tego dużo jak na jeden kryminał. Ale... trzymał w napieciu, muzyka mocno oddziaływała na psychike, tylko to wszystko było jakieś takie proste do ułożenia... odrobinke banalne. Mimo wszystko było ciekawie :D

PS. Mam nadzieję, że nie za długo, ale cóż mam tendencję do rozpisywania się. Jeśli macie jakies pytania... to śmiało. Jeśli ktoś widzi jakies błędy = to śmiało... Pamięc ludzka jest zawodna (moja w szczególności). Pozdrawiam Was serdecznie! :D

asianna

Też oglądałam tydzień temu pierwszą część i wczoraj drugą. Super film i dzięki Asianna7 super opis! Pozdrawiam

asianna

Dziękuję bardzo za opis, u mnie nie są przestwione anteny w bloku i nie mogłam oglądać a tak bardzo chciałam

izabella_dubielczyk

Polecam się na przyszłośc :D:D:D... Pozdrawiam :)

asianna

mnie rowniez przydarzyl sie wyjazd kolidujacy z drugim odcinkiem tego serialu, wiec jestem bardzo wdzieczna za opis:)

serenity666

czy ten film lecial gdzies w tv czy sciagnelyscie go?

torensia

Film był na TVP2 w dwóch częściach.Podobał mi się.
asianna7 jaki dokładny opis,dzięki wielkie za niego.

asianna

Asianna7 dzieki wielkie jestes kochana ;*:*:*:*
szkoda mi tego Aleksa no ale cóż xD
jak czegoś nie bede ogladac to wiem do kogo pisac ;P
dodaje do znajomych :]]

ocenił(a) serial na 5
cajfer

ja ogladałam praktycznie 40% tego serialu ale tak go przeżyłam tak do mnie trafiło...
tak mi było szkoda tego Alexa...
i jeszcze ten fakt iz Lola byla jego siostrą...
dawno tak n ie przezywałam zadnego filmu
az mi łzy ciurkiem cikeły(szok)..

użytkownik usunięty
Iwona_

Ej a tak w sumie to ten sedzia zgwalcil Patricie czy ona z nim po prostu spała.?
No bo w koncu to nie wiem.

Sędzia po prostu wykorzystywał seksualnie Patricię (i nie było to tylko raz). Ona nie mogła się bronić bo miała tylko 14 lat, po za tym była w niełasce u swojego ojca bo spotykała się z Noelem, którego jej ojciec nie znosił (pewnie i tak by jej nie uwierzył, ze gwałci ją jego własny przyjaciel). Ojcem dziecka Patrici był Sędzia, a nie Noel.
Własciwie wszystkie wydarzenia i nieszczęśliwe wypadki były przez kurtkę dziewczyny......Strasznie smutna historia i cały serial. Miałam nadzieję na szczęśliwe zakończenie!

użytkownik usunięty
reneskarb

no w sumie mozna powiedziec ze wszystko bylo przez sedziego...
smutne zakonczenie i caly film, ale jednak fajny ;)

ocenił(a) serial na 10
reneskarb

Część zakończenia była bardzo szczęśliwa! Patricia najprawdopodobniej odzyskała zdrowie, widziałaś jaką szczęśkliwą minę miał Noel? :) Absolutnie znakomity film, druga część jeszcze lepsza od pierwszej, zresztą słusznie. ;) Za tydzień o tej samej porze będzie "Zwiastun śmierci", też francuski film, pewnie też dobry. :)

cajfer

A gdzie można zobaczyć go online ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones